Οργανωτική Επιτροπή

Οργανωτική-Επιστημονική Επιτροπή

(Η επιτροπή είναι ανοιχτή σε συμμετοχές από όλους τους Νομούς και φορείς της εκπαιδευτικής κοινότητας. Για συμμετοχή στην οργανωτική επιτροπή συμπληρώστε τη  φόρμα)

 

ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗ

  • Καραμπατζάκης Δημήτρης – TEI ΑΜΘ
  • Τσινάκος Αύγουστος -ΤΕΙ ΑΜΘ

 

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

  • Τσιαστούδης Δημήτριος – Γυμνάσιο – Λύκειο Κωφών Βαρήκοων Θεσ/νίκης – Α.Π.Θ (Εργαστήριο Διδακτικής Φυσικής και Εκπαιδευτικής Τεχνολογίας)
  • Πολάτογλου Χαρίτων – Α.Π.Θ (Τμήμα Φυσικής -Εργαστήριο Διδακτικής Φυσικής και Εκπαιδευτικής Τεχνολογίας)
  • Δεληγιάννης Θανάσης – ΕΕΛΛΑΚ
  • Αμανατίδης Νίκος : 1ο ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΠΘ Θεσσαλονίκη
  • Λεύκος Γιάννης, Πανεπιστήμιο Μακεδονίας
  • Φαχαντίδης Νίκος;  Πανεπιστήμιο Μακεδονίας  Θεσσαλονίκη
  • Ροδούλα Τσιότσου-  Πανεπιστήμιο Μακεδονίας
  • Βολογιαννίδης Σταύρος – ΤΕΙ Κεντρικής Μακεδονίας – Σέρρες, Θεσσαλονίκη
  • Ιωάννης Καλόμοιρος – ΤΕΙ Κεντρικής Μακεδονίας
  • Μοσκοφίδης Αλέξανδρος – Εκπαιδευτικός – Γιαννιτσά Πέλλας
  • Εφόπουλος Βασίλειος –  Σχολικός Σύμβουλος

 

ΔΥΤΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

  • Άγγελος Μιχάλας – TEI Δυτικής Μακεδονίας
  • Κασκαμανίδης Ιωάννης – Σχολικός Σύμβουλο 3ης Περιφέρειας Δημοτικής Εκπαίδευσης Φλώρινα
  • Πλιάτσιος Δημήτριος – Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας
  • Θεμελής Θεόδωρος – ΚΕΠΛΗΝΕΤ Καστοριάς

 

ΗΠΕΙΡΟΣ

 

ΘΕΣΣΑΛΙΑ

  • Γεώργιος Πρώιας  -Τάλος  Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας
  • Σπύρος Κούριας –  Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας
  • Δημήτριος Σωτηρόπουλος –  Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας
  • Γιάννης Μπαράς – Εκπαιδευτικός
  • Τσαλαπάτας Σπύρος –  Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας
  • Ξενάκης Απόστολος – Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας
  • Χρήστος Αντωνόπουλος – Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας

 

ΙΟΝΙΟΙ ΝΗΣΟΙ

 

ΔΥΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ

  • Κουστουμπάρδης Παναγιώτης – Πανεπιστήμιο Πάτρας
  • Καμέας Αχιλλέας  – ΕΑΠ & ΙΤΥΕ “Διόφαντος”
  • Μαρκέλης Ηρακλής – Καθηγητής Πληροφορικής -Ναύπακτος
  • Παναγιώτης Δρούζας – ΚΕΠΛΗΝΕΤ Ηλείας
  • Νταλούκας Βασίλειος – Εκπαιδευτικός – ΚΕΠΛΗΝΕΤ Αχαίας
  • Κούβελας Θεόδωρος – Εκπαιδευτικός Πληροφορικής Β/θμιας – ΠΕΚαΠ Αχαΐας
  • Θεοχάρης Παναγιώτης – Πρότυπο Κέντρο Ρομποτικής & Τεχνολογίας Makerlab – Αγρίνιο
  • Σιάχος Ιωάννης,  Εκπαιδευτικός-Υπεύθυνος ΚΕΠΛΗΝΕΤ Αιτωλοακαρνανίας – Αγρίνιο
  • Γιώργος Κουμπαρούλης –  ΚΕΠΛΗΝΕΤ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ
  • Βασίλειος Τσακανίκας – Εκπαιδευτικός – Ναύπακτος
  • Σοφός Δημήτριος – Εκπαιδευτικός Δ/θμιας Εκπαίδευσης -αποσπασμένος στο Παν. Πατρών

 

ΣΤΕΡΕΑ ΕΛΛΑΔΑ

  • Αθανάσιος Κακαρούντας – Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας
  • Κωνσταντίνος Καλοβρέκτης – Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας
  • Νίκος Πετρόπουλος – ΤΕΙ Στερεάς Ελλάδας
  • Ιωάννης Δήμος – ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕΤ Φθιώτιδας
  • Κοσμάς Ηλιάδης – Σχολικός Σύμβουλος
  • Χρήστος Θεοδώρου – ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. Φθιώτιδας

 

ΑΤΤΙΚΗ

  • Μπελεσιώτης Βασίλειος –  Σχολικός Σύμβουλος Αθήνα
  • Βογιατζής Ιωάννης – Ε.Π.Υ.
  • Βαμβακάρης Μιχάλης – Εκπαιδευτικός στη Δ.Ε. – ΥΠΠΕΘ
  • Κανίδης Ευάγγελος – Σχολικός Σύμβουλος  Αθήνα
  • Καλέμης Γεώργιος – Εκπαιδευτικός στη Δ.Ε.
  • Παπαδήμας Κώστας  – ΕΕΛΛΑΚ Αθήνα
  • Ανδρεάτος Αντώνιος – Σχολή Ικάρων,  Αθήνα
  • Χατζόπουλος Μάκης  – Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής
  • Ψυχάρης Σαράντος – ΑΣΠΑΙΤΕ
  • Αναγνωστόπουλος Απόστολος – Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής
  • Μιχαηλίδης Φίλιππος – Εκπαιδευτικός
  • Φίλιππος Γιαννακάς – Εκπαιδευτικός Α/θμιας εκπαίδευσης

 

ΠΕΛΟΠΟNΝΗΣΟΣ

  • Κώστας Βασιλάκης – Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου
  • Εμμανουήλ Γουάλλες – Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου
  • Κοτσιλιέρης Θεόδωρος – ΤΕΙ Πελοποννήσου
  • Τσώνης Γρηγόριος –  Κέντρο Ρομποτικής & Προγραμματισμού Καλαμάτας – Καλαμάτα
  • Προκόπης Λέων – ΚΕΠΛΗΝΕΤ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
  • Αναστάσιος Θεοδωρόπουλος – Εκπαιδευτικός Πληροφορικής στην Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση Αρκαδίας.

 

ΒΟΡΕΙΟ ΑΙΓΑΙΟ

  • Σωτηρίου Σοφία, Εκπαιδευτικό κλ. ΠΕ04.01 στο  Πειραματικό Γενικό Λύκειο Μυτιλήνης -Μυτιλήνη
  • Φωτιάδης Κωνσταντίνος –  Υπουργείο Παιδείας/Διεύθυνση Δ.Ε. Λέσβου/ΕΠΑ.Λ. Γέρας – Λέσβος
  • Μαστρογιάννης Ιάκωβος –  Πειραματικό Γενικό Λύκειο Μυτιλήνης -Μυτιλήνη
  • Εργίνα Καβαλλιεράτου – Πανεπιστήμιο Αιγαίου – Σάμος
  • Βασίλειος Τάτσης – ΚΕΣΥΠ Σάμου – Σάμος

 

 ΝΟΤΙΟ ΑΙΓΑΙΟ

  • Δαπόντες Νικόλαος – Εκπαιδευτικός – Σύρος
  • Σταυράκης Μοδέστος – Πανεπιστήμιο Αιγαίου – Σύρος
  • Τζιμόπουλος Νίκος – Ελληνική Ένωση για την αξιοποίηση των ΤΠΕ στην εκπαίδευση – Σύρος
  • Σπύρος Βοσινάκης – Πανεπιστήμιο Αιγαίου – Σύρος

 

ΚΡΗΤΗ